Dopravníky na sypký materiál

Pásové dopravníky pro přepravu sypných hmot nabízí široké využití při pásové přepravě různých materiálů od obilí, průmyslových prášků, nebo dalších materiálů, které pásový dopravník přepraví z místa A do místa B. 

Dopravníky se většinou osazují dopravníkovým pásem s bočním vlnovcem, pro maximální efektivitu dopravníku. Výhoda bočního vlnovce dopravníkového pásu je, že přepravovaný materiál nemá možnost z pásu vypadnout.

Další možností je pasový dopravník osadit bočnicemi s bočními chránícími pásky, které zajištují vedení materiálu na dopravníkovém páse. Tato možnost se používá pokud se přepravuje materiál, který není zas tak sypký a nehrozí vypadávání materiálu z dopravníku.

Provedení

  • Šikmé  dopravníky
  • Vodorovné dopravníky
  • Lomené dopravníky
  • Kontaktní formulář

    Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
    Souhlas

Násypka

Vstupní část dopravníku se zpravidla osazuje násypkou, která je navržena a vyrobena na míru přepravovanému materiálu. Dle přepravovaného materiálu se volí velikost, tvar a objem násypky.

Výsypka

Výstupní část může mít dopravník osazen výsypkou nebo nastavitelným skluzovým plechem po kterém se přepravovaný materiál dostane z dopravníku na požadovaného místa.

Venkovní dopravníky s vrchním krytováním

Dopravníky pro venkovní využití se osazují obloukovými zákryty.
Zákryty chrání dopravníky před povětrnostními vlivy a je tak možné venkovní použití.

Pro chemický a potravinářský průmysl vyrábíme dopravníky pásové, dopravníky válečkové, ale i další stroje v celo nerezovém nebo částečně nerezovém provedení. Výhodou je chemická odolnost a snadné umývání dopravníků tlakem vody.