Magnetická separace kovů

Magnetické separátory jsou nedílnou součástí našeho výrobního programu. Odstraňování kovových nečistot magnetem přispívá celkové automatizaci a zrychlení vašich pracovních procesů. Vysoká efektivita separačního procesu jsou spolu s nízkou nákladovostí prvořadým kritériem. Magnetická separace se používá tam kde je zapotřebí vyseparovat magnetické částice od nemagnetických. Například kov od plastu nebo dřeva. Materiál, který se separuje  je zpravidla přepravovaný po pásovém dopravníku ze kterého je pomocí separačních prvků odstraňována magnetická frakce.

Magnetická separace se provádí několika způsoby:
V případě nutnosti vysoké čistoty separace je nutné vsadit za sebe několik separačních prvků.
Dle Vámi dodané specifikace separovaného materiálu, Vám navrhneme nejvhodnější separační linku, přímo na míru.

Typy magnetů:

  • Feritové
  • Neodymové

Magnetická deska s automatickým čištěním

Tento typ separování kovů je tvořen pomocí pásového dopravníku, který má uvnitř umístěnou magnetickou desku, při obíhání pásu se tam magnet neustále čistí.
Celý tento malý dopravník s integrovanou magnetickou deskou (magnetická deska s automatickým čištěním) se zavěsí napříč vodorovnému nebo šikmému pásovému dopravníku po kterém jede materiál.

Magnetická deska  s ručním čištěním

Permanentní magnetická deska se využívá jako zavěšení nad pásovým dopravníkem. Z důvodu složitějšího čištění se používá tam, kde je pouze malé množství kovových nečistot. Je to nejjednoduší a nejlevnější systém magnetické separace kovů.

Magnetická deska s čistícím plechem

Podobně jako magnetická deska s ručním čištěním je magnetická deska s čistícím plechem určená pro méně náročné provozy. Čištění je usnadněno pomocí plechu, který je umístěn na spodní straně magnetické desky a při čištění se jednoduše vysune s vyseparovanými díly pryč.

  • Kontaktní formulář

    Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
    Souhlas

Magnetický válec pásového dopravníku

Magnetický válec je řešení, které se instaluje na konec pásového dopravníku, místo standartního hnacího válce. Magnet se otáčí spolu s pásem. Pod magnetický válec se instaluje speciální dělící výsypka, která oddělí magnetické a nemagnetické části.

Magnetický buben

Je řešení, které se instaluje jako samostatný separační prvek, nebo do sestavy s dopravníkem.
Magnetické jádro stojí a okolo se otáčí pouze plášť. Pod magnetický buben se podobně jakou pásového dopravníku s magnetickým válcem instaluje výsypka, která oddělí magnetické a nemagnetické částice.