5 výhod pásového dopravníku

Ve výrobním procesu každé společnosti je důležité mít vše plně pod kontrolou. Jednotlivý pracovní úkon od procesu plánování výroby až po samotného zhotovení komponentu nebo produktu. V době, kdy probíhá velký proces automatizace, vznikají samozřejmě i nové možnosti. Pásové dopravníky přináší především rychlost a jednoduchost při přepravě materiálů. Jaké jsou hlavní výhody a proč je dobré do výroby a logistiky integrovat pásové dopravníky?

Dopravník šetří místo a je variabilní

Dopravníky jsou variabilní a šetří místo. Správná instalace a umístění může ušetřit mnoho prostoru. Lze je využít pro další montážní linku, obsluhovat skladovací a manipulační prostor ve vaší výrobní hale, nebo ve skladu.

Linka postavená na míru dokáže být velmi užitečná. Představte si výrobní prostory vaší společnosti. Určitě najdete nevyužitá místa, díky kterým lze rozšířit výrobu nebo je využít jako transportní cesty pro automatizované linky. Často v provozech vidíte materiál na další zpracování. Při správném použití  dopravníku získáte cenný prostor. Zároveň i okamžitý přesun produktů na další stanoviště.  

Propojení pracovišť a skladů

Další výhodou je napojení na všechny výrobní linky. Proto je možné dále delegovat procesy. Musíte část výroby odeslat k dalšímu zpracování nebo do skladovacích prostor? Žádný problém pro dopravník. Každý úsek výroby může být napojen na logistický systém. Jednoduše přepravovat materiál na konkrétní pracoviště.

Úspora lidských zdrojů a větší propustnost logistických tras

V době nízké nezaměstnanosti a chybějící pracovní síle zastane mnoho pracovních úkonů pásový a válečkový dopravník. Obsluha stroje pracovníkem je sice nutná, ale snižují se nároky na specializaci a znalosti. Vzpomínáte na dlouhá a nákladná školení? 

Jedním z praktických příkladů je přeprava materiálu za použití vysokozdvižného manipulačního vozíku. Zaměstnanec se musí stát držitelem speciálního  řidičského průkazu, tj. náklad. Tím to ale vůbec nekončí. Dalším bodem je absolvování následných odborných proškolení a zkoušek, tj. náklad. A takové náklady se pro firmu opakují s každým novým pracovníkem na pozici obsluhy vozíku. Pokud zvážíte nasazení přepravníků, je zcela možné, že snížíte nejen náklady na provoz, ale i nároky na počet zaměstnanců obsluhujících vaši logistiku.

Bezpečnost práce na prvním místě

S dopravníkem lze počítat i v oblasti zlepšení bezpečnosti práce. Snižuje riziko nehody na frekventovaných úsecích podniku. Odpadá složitá manipulace s často těžkými materiály. Pokud se dodržují pravidla bezpečnosti a správné obsluhy, snižuje se riziko úrazů. Dodržení bezpečnosti práce a správné ovládání technologie zůstane nutností, ale vyřešíte část rizik poměrně elegantní formou.

Efektivní výroba = prosperující společnost

Pohled na prosperitu společnosti je jednoznačný. Pásový a válečkový dopravník dovede zefektivnit produktivitu vaší firmy. Automatizace řeší částečně i problémy zajišťování pracovníků pro vícesměnný provoz. Dlouhodobě je nákladově výhodná a díky modulárním možnostem je přizpůsobitelná aktuálním kapacitním potřebám provozu. Doporučujeme nechat si v první fázi zpracovat návrh řešení přímo na míru .